Projelerimiz

 

Türkiye'nin Enerji Verimliliği İletişim Planı

Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) Türkiye'nin Enerji Verimliliği İletişim Planı'nın (EVİP) hazırlanması için Ağustos 2011'de bir yarışma düzenledi. Yarışmada İlyada İletişim'in hazırladığı, üç yıl sürecek kapsamlı bilinçlendirme kampanyası birinci oldu.

EVİP ile binalar, sanayi ve ulaşımda yanlış enerji kullanım alışkanlıklarına dikkat çekilerek, enerjiyi verimli kullanma konusunda farkındalık yaratılması, duyarlılığın artırılması ve bu paralelde enerji tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi hedeflendi.enver-IPAB Projesi

EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) için AB (Avrupa Birliği)'nin finansmanı ile hayata geçirilen enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi, aralarında İlyada İletişim'in de yer aldığı 4 şirketten oluşan bir konsorsiyum tarafından hayata geçirildi. İlyada İletişim, konsorsiyumun iletişimden sorumlu ortağı olarak tüm tanıtım çalışmalarını yürüttü.

Proje kapsamında TV spotlarından radyo advertorial'larına, sponsorluk ve medya ilişkileri çalışmalarından,broşür, kitapçık, poster vb. tanıtım materyallerinin içerik, tasarım ve baskı aşamalarına kadar geniş bir yelpazede tüm iletişim çalışmaları, İlyada İletişim tarafından planlandı, tasarlandı ve hayata geçirildi.


 

Kula Jeopark Projesi

Avrupa Birliği'ne bağlı Sivil Toplum Diyaloğunun Geliştirilmesi Projesi kapsamında; Kula ve çevresindeki tarihi, kültürel ve doğal anıtları, jeopark alanı kapsamında bütünleştirerek Türkiye'nin ilk jeoparkprojesinin tanıtımı için hazırlanan materyallerin içerikleri oluşturuldu, tasarımları ve üretimleri gerçekleştirildi.TTGV Desteknoloji

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)'nın Dünya Bankası'nın finansman desteğiyle hayata geçirmeyi planladığı, KOBİ'leri hedefleyen "Desteknoloji Kampanyası" için İlyada’nın da yer aldığı üçlü konsorsiyum ihaleyi kazandı. Bir yıl süren “Desteknoloji Kampanyası” proje hedeflerinin de üstünde başarıyla sonuçlandı. Bütçenin efektif kullanılmasıyla,proje sadece 200 bin dolar harcanarak tamamlandı. Kampanya kapsamında 50'nin üzerinde aktivite gerçekleştirilirken ve yayınlanan yüzlerce haberle yüksek bir iletişim performansı sergilendi.

TTGVTÜBİTAK  UME (Ulusal Meteoroloji Enstitüsü) ve MAM (Marmara Araştırmalar Merkezi)

TÜBİTAK'a bağlı UME ve MAM'ın Dünya Bankası'nın finansman desteğiyle hayata geçireceği tanıtım kampanyaları için ihale sürecine dâhil olan İlyada, katıldığı konsorsiyumla ihaleyi kazandı. Her iki kuruluş için de 1 yıl süren tanıtım kampanyaları gerçekleştirildi. Reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarının entegre edilerek yürütüldüğü kampanya kapsamında, çok sayıda etkinlik ve yoğun medya ilişkileri çalışmaları gerçekleştirildi.

TÜBİTAK UME ve MAM


Goldaş Kültür Yayınları

Türkiye'de kuyumculuk tarihini anlatan kaynak yetersizliği, Goldaş Kültür Yayınları'nın çıkış noktası oldu. 2001 yılında temeli atılan Goldaş Kültür Yayınları, Arkeolog ve Folklor Araştırmacısı Altan Türe'nin danışmanlığında hayata geçirildi.

Kuyumculuğun Doğuşu, Anadolu Antik Takıları, Takılar ve Süs Taşlarında Sembollerin Dili ve Dünya Kuyumculuk Tarihi I-II adlı kitaplar yayımlandı.

Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitaplar, British Museum ve MetropolitanMuseum'da sergilenen ilk Türk kaynaklı yayınlar olarak yer aldı. Goldaş Kültür Yayınları’nın kitapları, birçok meslek yüksek okulunda referans kitap olarak kullanılıyor.İZODER - "Yalıtım Yatırımdır" Kampanyası

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER adına kamuoyunda yalıtım bilinci oluşturmak için "Yalıtım Yatırımdır" kampanyası hayata geçirildi. Bu kapsamda, sektör için ana strateji, buna bağlı olarak da iletişim stratejisi ve kampanya planı oluşturuldu. Yoğun medya ilişkileri, düşük bütçeli medya satın alma çalışmalarının yanı sıra 80'e yakın aktivite planlanıp bütçelendirildi. Bir sponsorluk dosyası oluşturularak sektördeki firmalar ziyaret edildi. 18 firma kampanyaya sponsor olmayı kabul etti ve 780 bin dolar sponsorluk geliri elde edildi. Toplam 26 ay süren "Yalıtım Yatırımdır" adlı kampanya sayesinde sektörde yüzde 30'un üzerinde büyüme sağlandı ve Türkiye'de yalıtım bilinci önemli oranda yükseldi.

İzoderİYEDAM (İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi)

Avrupa Birliği'nin "Aktif İş Gücü Yeni Fırsatlar Programı" kapsamında İZODER tarafından İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) aracılığıyla yürütülen İYEDAM (İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi) Projesi'ne 2 yıl süreyle danışmanlık hizmeti verildi.

İYEDAMGoldaş Takı Tasarım Yaz Okulları

Goldaş için iş hedefleriyle uyuşan, iletişim hedeflerine hizmet eden ve efektif bir bütçesi olan bir sosyal sorumluluk projesi planlandı. Goldaş Takı Tasarım Yaz Okulları projesi, genç tasarımcı adaylarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla 2004 yılından beri her yıl farklı bir tema ile farklı bir yerde yapıldı. İlki Manisa'da gerçekleştirilen Takı Tasarım Yaz Okulu'na Türkiye'de tasarım bölümü olan tüm fakülte ve yüksek okullardan en başarılı iki öğrenci davet edildi.

Bir hafta boyunca danışman hocalar desteğinde gündüz ören yerlerini, müzeleri gezen ve hocalarından bilgi alan öğrenciler akşamları da çizim çalışmaları yaptı. Son gün oluşturulan jüri, en başarılı tasarımları seçti ve seçilen tasarımlar Goldaş tarafından üretildikten sonra bir defile ile sergilendi. Okulun son iki gününe basın mensuplarının da katılması sağlanarak etkinlik kamuoyuna duyuruldu.Halil ile Gülsüm Heykel Yarışması

Bodrum denilince ilk akla gelenlerden biri Halil ile Gülsüm’ün aşkını anlatan ve halk arasında “Çökertme Türküsü” olarak bilinen ezgidir. Yapı Endüstrisi'nin gerçekleştirdiği inşaat projelerinden biri Bodrum Bitez’de, tam da ünlü Çökertme Türküsü’nde adı geçen Halil’in vurulduğu yerde inşa ediliyordu. Bu hikâyeyi görsel olarak canlandıracak bir heykel yarışması fikri oluşturuldu ve Bitez Belediyesi ile işbirliği yapılarak Türkiye çapında bir heykel yarışması düzenlendi. Katılan eserler bir ay boyunca Bitez’'de sergilenerek halkoyuna sunuldu. Halkın seçtiği sekiz eser de uzman jüri tarafından değerlendirildikten sonra birinciliğe değer eser belirlenip sanatçı tarafından yapılması sağlanarak Bitez halkına armağan edildi.

Yapı Endüstrisi

 

 

İLYADA İletişim Yayın Danışmanlık | Telefon: 0 (212) 273 23 32 | E-Posta: info@ilyada.com.tr